اثر جدید مصطفی مستور روانه بازار نشر شد

کتاب مستور

 

 

 

خبرگزاری ایسنا نوشت:

آخرین رمان مستور که «سه گزارش کوتاه‌ درباره‌ی نوید و نگار» نام دارد‌، به تازگی در ۱۲۱ صفحه با شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۲۰۰ تومان از سوی نشر مرکز منتشر شده است.

به گفته‌ی نویسنده، این رمان سه روز از زندگی خواهر و برادری به نام نوید و نگار را روایت می‌کند که شخصیت نگار پیش‌تر در یکی از اپیزود‌های رمان «استخوان خوک و دست‌های جذامی» حضور داشته است. این رمان در فضای امروز تهران می‌گذرد و سفری ا‌ست به لایه‌های زیرین جامعه‌ی امروز ایران و تهران.

در یادداشت پشت جلد کتاب «سه گزارش کوتاه‌ درباره‌ی نوید و نگار» آمده است: «قبل از هر چیز باید بگم احتمالا از این داستان خوش‌تون نمی‌آد. اما به قول یحیی سورآبادی‌، همون که برای بچه‌ها قصه می‌نویسه‌، گاهی از چیزی که امروز خوش‌تون نمی‌آد، ممکنه فردا خوش‌تون بیاد. اگه از اون آدم‌هایی هستید که می‌تونید تا فردا صبر کنید‌، گمونم بد نیست داستان رو بخونید. جدی می‌گم. نوشتنش یکی دو سال طول کشیده؛ اما شرط می‌بندم خوندنش بیش‌تر از یکی دو ساعت وقت‌تون رو نگیره‌؛ به اندازه‌ی دیدن یکی از همین فیلم‌های سینما و تلویزیون‌، مثلا. یا تماشای مسابقه‌ی فوتبالی‌، بوکسی چیزی‌. من به سهم خودم سعی‌کرده‌ام خیلی زود سروته قضیه رو هم بیارم تا کل مصیبت خوندن توی بعدازظهر یک روز تعطیل تموم بشه…»