اردوی تهران؛سفری که در خاطره ها ماند…

درست اواخر پاییز بود که شورای شاخۀ دانش آموزی با پیشنهاد اردوی تهران از طرف واحد فوق برنامه مواجه شد. اردویی که تا به حال برای دانش آموزان برگزار نشده بود و یک پیشنهاد بکر بود. خلاصه اینکه با توجه به جذابیت های این اردو، سفر به تهران تصویب شد و مسئولین مربوط به دنبال پیگیری ها رفتند.
سرانجام با تمام مشکلات و کشمکش ها مقرر شد تا اردوی تهران از تاریخ ۲۱ بهمن تا ۲۴ بهمن به مدت ۲.۵ روز برگزار شود؛ پس حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران توفیقی بود که نصیب شرکت کنندگان در اردو می شد.

IMG_5927

اردو از ساعت ۲۱ روز سه شنبه ۲۱ بهمن با برگزاری افتتاحیه در مدرسه راهنمایی صالحین آغاز شد. این اردو با حضور ۳۸ دانش آموز، ۷ رابط و ۸ نفر کادر برگزار شد.
اما از برنامه های اردو می توان به راهپیمایی ۲۲ بهمن، زیارت امام زاده صالح (ع)، کوه نوردی در ارتفاعات توچال، مسابقۀ حضوری، بازدید از کاخ سعدآباد، بازدید از جماران و خانۀ امام خمینی (ره)، بازدید از موزۀ عبرت و حضور در مقر حزب جمهوری اسلامی که محل شهادت دکتر بهشتی (ره) و ۷۲ تن بود، اشاره کرد. از اتفاقات خوب اردو این بود که در راه بازگشت از تهران توفیق نصیبمان شد تا به زیارت حضرت فاطمه معصومه(س) برویم.

IMG_5663

جا دارد تا اشاره کنیم که اردوگاهی با نام شهید چمران که در دامنۀ ارتفاعات توچال قرار داشت محل استقرار اردونشینان بود که بارش باران و گاهی هم برف هوای فوق العاده دل نشینی را فراهم کرده بود طوری که صبح روز دوم همگی خواب ناز را رها کرده تا در هوای به این خوبی و به مثال هوای شمال ورزش و نرمش صبحگاهی را انجام دهیم.
سخن کوتاه کنیم، اردو با همکاری بی نظیر دانش آموزان و رابطین با کادر اجرایی به یکی از دلچسب ترین و بهترین اردو ها تبدیل شد، با وجود اینکه اولین باری بود که به تهران می رفتیم.
اما شعار اردو این بود: “من مثل یک انگشت و ما مشتیم، ما یک گروهیم” که همه این شعار را با تمام وجود در خود نهادینه و در تهران عملی کردند. به امید اردوهای بهتر و این چنینی.

در پایان جا دارد از بزرگوانی چون آقایان اسحاقیان (دبیر اجرایی شاخه) و شریف (مسئول شاخه) به خاطر پیگیری ها و تلاش هایشان برای برگزاری اردو کمال سپاس و قدردانی را داشته باشیم همچنین آقای صفا که در اردو کمک های زیادی را به کادر اردو کردند و شاید اگر نبودند اردو به این خوبی نمی شد  و اما کادر اردو:
مسئول اردو: مسعود مسائلی
مدیر داخلی: محمدمتین سلیمی
مسئول تدارکات: حمیدآقاخانی
مسئول فوق برنامه: امیر حسین خامسی پور
کمکی ها: امین شفایی زاده، علی مقدس، علی رضا هوایی و محمد وحید حکیم فعال.
از همۀ کادر بزرگوار که زحمات و سختی های زیادی کشیدند سپاس گزاریم.

برای مشاهده گالری تصاویر اردو اینجا کلیک کنید