گروه فرهنگی آل طه

DSC05970-copy

ساعت روابط عمومی ۸:۱۵ را نشان می‌دهد، امشب مرکز میزبان آدم‌هایی می‌شود که شاید آخرین باری که قدم به مسجد فاطمیه گذاشته‌اند ۲۰سال پیش باشد، زمانی که ساختمان جدیدی وجود نداشت و تلفن به جای اینکه روی میز روابط عمومی باشد، کرمی رنگ بود و به دیوار اتاق کوچکی نصب بود. چند دقیقه‌ای طول می‌کشد تا تصویری جدید را از مرکز جایگزین تصویر قدیمی کنند.

وارد اتاق دانشجویی می‌شوند و دوباره جلسه فرهنگی، ولی این بار به جای چهره‌های نوجوانی که دغدغه درس و مدرسه دارند، چهره‌های جا افتاده‌ای را می‌بینی که امروز از کار و خانواده فاصله گرفته‌اند و چهار زانو منتظر شروع جلسه هستند.

DSC05964-copy

دکتر زینیلیان برای بچه های گروه آل طه از اهداف شاخه  دانشجویی و فعالیت‌هایی که اعضای شاخه می توانند داشته باشند صحبت می‌کند.

اگر ۳۰ساله هم باشی باز هم منتظر هستی تا جلسه فرهنگی زودتر تمام شود و “فوتبال دستی” بازی کنی. میز فوتبال دستی برخلاف همه تغییرات همانی است که ۲۰ سال پیش بود و تمام خاطرات این سال ها و خاطرات کسانی که پای آن ایستاده و بازی می کردند را در خود نگه داشته است.

و حالا ساعت ۱۰:۳۰ را نشان می دهد و دیگر وقت آن است که دوباره خاطرات  را کنار اتاق دانشجویی و شاید روی میز پینگ پنگ رها کنی و به زندگی روزمره برگردی و عکسی را یادگاری داشته باشی و یادمان نرود که اگر روزی مجموعه‌ای خاطره‌ای خوش و آینده ای روشن برایمان رقم زد فراموشکار نباشیم و تنهایش نگذاریم.

 DSC05943-copy